Żywa lekcja muzyki u Żuczków
13.05.2019 Przedszkole Nr 2 242

Żywa lekcja muzyki w grupie „Żuczki”

W ramach tematu kompleksowego „W krainie muzyki”  słuchaliśmy razem muzyki klasycznej i poznawaliśmy różne instrumenty. Przedszkolaki poznały nazwy dźwięków , grały i śpiewały gamę. Próbowały ilustrować treść piosenki ruchem oraz malować muzykę. Bawiły się instrumentami i brały udział
w zabawach słuchowych, rozpoznawały po melodii poznane wcześniej piosenki.

Grały na dzwonkach: wymyślały i prezentowały własną melodię, słuchały utworów innych dzieci. Starały się dopasować tempo  i sposób poruszania się do instrumentu, który słyszały (bębenka, trójkąta, kołatki), grać głośno i cicho, liczyły, ile dźwięków wydawanych przez instrument usłyszały.
Na podsumowanie tematu odwiedzili nas rodzice Kajetana , którzy grają
w orkiestrze dętej ZSŻŚ. Przynieśli swoje instrumenty na których zagrali dzieciom znane utwory, razem zaśpiewaliśmy „Panie Janie” przy akompaniamencie puzonu. Kuzyn naszego Kajtusia- Wojtek , pokazał dzieciom jak uczy się gry        na trąbce i gitarze. Żuczki miały okazję poczuć się        jak na prawdziwym koncercie. Dziękujemy państwu Piechowiak  za zaangażowanie się w tematykę naszych zajęć.